Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
Eustoma w ogrodzie i w doniczkach!

Eustoma w ogrodzie i w doniczkach!

Eustoma na bukiet ślubny

Przesadzanie przeważnie nie jest nieodzowne, ponieważ roślinę po przekwitnięciu się wyrzuca (zazwyczaj nie istnieje w stopniu zakwitnąć kolejny raz). Kwiaty - w zależności od odmiany - mogą stanowić rzadkie lub ciężkie natomiast zajmować inne kolory: biały, różowy, fioletowy, żółty, czerwony, potrafią więcej istnieć dwukolorowe.

Z tego względu najlepiej uprawiać ją na słonecznych parapetach, i latem można wybudować ją na taras czy balkon. Warto mieć, że sadzonki Eustomy są wrażliwe na nadmierne podlewanie, co potrafi działać przebiegiem chorób grzybiczych.

 

Eustoma wielkokwiatowa: uprawa w ogrodzie i w domu!

Bardzo odpowiednio w ładnej formie przeżywa w wiązankach czy wazonach. Ostatnie dwie postaci sprawiają, iż rośliny nazywamy czasem "japońskimi różami" lub dzwonkami prerii. Po ścięciu kwiaty mogą pozostać w wazonie z dwóch do trzech tygodni.

Kwiaty mają dzwonkowaty kształt, o wielkości 5-8 centymetrów. Kwiaty Eustomy przypominają kształtem kwiaty róż, są duże (nawet do 15 cm średnicy), mają kielichowaty, dzbankowaty kształt. Maleńkie nasiona Eustomy należy wysiać na wielkości ziemie, zaś nie zakopać, następnie regularnie zraszać delikatną mgiełką wody.

Choć przeważnie okazy kształcone w Polsce po pewnym momencie się wyrzuca. Na sinozielonych pędach osadzone są naprzeciwlegle jajowate lub lancetowate liście. Można uprawiać ją w gruncie, ale trochę w grubszych obszarach naszego świata (rzadko praktykuje się taką uprawę). Eustoma wielkokwiatowa uprawiana jest w Polsce jako roślina pokojowa, jaką na froncie kwitnienia (latem) przeciąga się na balkon lub taras.

 

Eustoma wielkokwiatowa - rozmnażanie
Eustoma na bukiet ślubny

Mogą być jednokolorowe lub wielobarwne (w możnej ofercie barw). Kwiaty Eustomy przypominają kształtem róże, oraz naszymi dobrymi płatkami tulipany. Tym tonem możemy, nie idąc z dachu, zwiększyć naszą kolekcję roślin. Powszechne są odmiany we wszelkich kolorach różu, fioletu, bieli i błękitu.

Eustoma wielkokwiatowa ulubieni stanowiska słoneczne, ciepłe, może występować jeszcze w miękkim półcieniu. Charakter ten spotykany jest najbardziej na łąkach również preriach. Wymaga stałego podlewania, wszak nie zalewania. Identycznie kiedy w losu mozgi trzcinowatej wymagane jest skromne nawożenie, optymalnie raz w tygodniu, nawozem do roślin kwitnących. Wysiew do gleby w polskim klimacie jest zły. Eustoma wielkokwiatowa to roślina do uprawy w pojemnikach.

 

Jak sadzić eustomę w ogrodzie?

Roślina nie jest zdrowa na mróz. Wymaga umiarkowanego podlewania również nawożenia. Te dwie cechy sprawiają, iż rośliny nazywamy czasem "japońskimi różami" eustoma lub dzwonkami prerii.

Eustoma wielkokwiatowa (Eustoma grandiflora) to roślina jednoroczna lub krótkowieczna bylina wzrastająca do 50 cm wysokości. Warto mieć, że sadzonki Eustomy są podatne na nadmierne podlewanie, co chyba pomagać rozwojem chorób grzybiczych. Odpowiednie są gleby żyzne, przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste.

Eustoma wielkokwiatowa czasem nazywana lizantusem lub goryczką preriową, to roślina roczna czy dwuletnia należąca do rodziny goryczkowatych. Przylega do rodziny goryczkowatych (Gentianaceae). Eustoma zakwita najczęściej pod koniec wiosny albo na wstępie lata.

Eustoma na bukiet ślubny

Najbardziej handlowa w uprawie jest eustoma wielokwiatowa, która przeciwstawia się efektownym wyglądem. Nazwa kwiatu Eustoma, wynika z stylu greckiego. Utrzymują się kolejno po sobie, co przyczynia, iż ich okres kwitnienia jest dostatecznie czasochłonny – może przebiegać od czerwca do sierpnia, i nawet do września.

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post